Kunst

Kunstikursused 11-13 aastastele lastele.

Kursustel tegeleme maalimise, joonistamisega, kollaažiga ja vahest ka voolimisega. Kursused on vene keeles kuid püüame ka eesti keeles suhelda ja uusi teadmisi omandada natuke vabamas keskkonnas kui on seda kool (kuna mu enda emakeel on eesti keel). Tunnid kestavad kaks akadeemilist tundi järjest ja peale praktiliste harjutuste tegeleme ka natuke kunstiajalooga. Erinevate kunstnike uurimisega ning kunstistiilidega tutvumisega. Teooriale järgneb temaatiline ülesanne. Paar korda kvartalis külastame ka mõnda näitust või käime ekskursioonil koos ja vaatame lühifilme kunstnike eluloost, et koguda inspiratsiooni ja laiendada silmaringi.

Praktilise osa kohta nii palju, et laps õpib tundma erinevaid kunstivahendeid ja materjale millega töötada (tempera, süsi, akvarell jne…). Õpib ennast kunstiliselt väljendama ja vaatlema.

Kunstiringi eesmärgid:

kujundada vaatlusoskust; rikastada fantaasiat, kujundada ilumeelt;ergutada loovat mõtlemist ja eneseväljendust, toetada algatusvõimet; arendada silma ja käe koostööd;pakkuda kunstielamusi.

 

Kunstikursused noortele (14-16 aastastele).

Kursustel tegeleme maalimise, joonistamisega, kollaažiga. Kursused on vene keeles kuid püüame ka eesti keeles suhelda ja uusi teadmisi omandada natuke vabamas keskkonnas kui on seda kool (kuna mu enda emakeel on eesti keel). Tunnid kestavad kaks akadeemilist tundi järjest ja peale praktiliste harjutuste tegeleme ka natuke kunstiajalooga. Erinevate kunstnike uurimisega ning kunstistiilide õppimisega. Teooriale järgneb temaatiline ülesanne. Paar korda kvartalis külastame ka mõnda näitust või käime ekskursioonil koos ja vaatame lühifilme kunstnike eluloost, et koguda inspiratsiooni ja laiendada silmaringi.

ÕPETUSE EESMÄRGID

  • kujundada vaatlusoskust;
  • rikastada fantaasiat, kujundada ilumeelt;
  • ergutada loovat mõtlemist ja eneseväljendust, toetada algatusvõimet;
  • arendada silma ja käe koostööd;
  • tutvustada rahvakunsti;
  • pakkuda kunstielamusi;

anda vajalikud eelteadmised ettevalmistuskursusel õpingute jätkamiseks.

  • 11-13
  • 14-16

Tund toimub üks kord nädalas – 90  minutit

Maksimaalne laste arv rühmas – 10

Õpetaja – Piret Peil

Õppemaksu 1 kuu – 40 euro

Kolmapäev      16.00-17.30

Tund toimub üks kord nädalas – 90  minutit

Maksimaalne laste arv rühmas – 10

Õpetaja – Piret Peil

Õppemaksu 1 kuu – 40 euro

Kolmapäev      17.45  – 19.15

Registreeruda

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!